02 wrz

Aero2 – darmowy Internet. Dlaczego nikt o nim nie słyszał?

Nikt – trochę przesadzone, ale naprawdę niewiele osób wie, że ma możliwość korzystania z Internetu za darmo. Firma Aero2 wygrywając jeden z przetargów została zobligowana do udostępnienia Polakom darmowego Internetu na paśmie 900 Mhz. Prędkość Internetu nie jest oszałamiająca. Przez pierwszy rok możemy cieszyć się prędkością 256 kb/s. Później prędkość wzrasta co najmniej dwukrotnie (co najmniej 512 kb/s). Oczywiście żeby skorzystać z usługi, należy złożyć zamówienie (PDF).
Od września zmienił się regulamin usługi i nie musimy odbierać karty SIM osobiście w Warszawie – możemy zamówić dostawę do domu (list).
Krok po kroku jak otrzymać darmowy Internet bez wychodzenia z domu (detale: instrukcja ze strony AERO2):

  • zrobić kopię dowodu osobistego
  • wykonać dwa przelewy:
    • za depozyt – 20 zł
    • za wysyłkę – 7 zł
  • wypełnić wniosek
  • potwierdzenia wykonanych przelewów zachować lub wydrukować
  • wysyłać listem (a jednak trzeba wyjść z domu) powyższe cztery dokumenty na adres podany na stronie
… i czekamy na odpowiedź.
Na stronie Aero2 została zamieszczona informacja, że kart SIM możemy spodziewać się najszybciej po 12 września.
Istotną kwestią jest zasięg dostarczanego Internetu. Na stronie (link), po odznaczeniu technologii LTE, możemy sprawdzić czy będziemy mogli skorzystać w wybranych miejscach z Internetu.
Oczywiście należy posiadać odpowiedni modem 3G do obsługi karty SIM (lub telefon). Na stronie Aero2 znajduje się również lista kompatybilnych (przetestowanych) urządzeń. Godnym uwagi modemem jest Sierra Wireless USB 307Modem HSPA+ (ceny oscylują w granicach 200 zł, a sprzęt zbiera bardzo dobre recenzje).
Pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że nie będzie to wieczność.
A dlaczego nikt o nim nie słyszał? Bo kto będzie reklamował darmową usługę, która została na nim wymuszona, jak będzie reklamować płatną, którą wygrał w przetargu.

3 thoughts on “Aero2 – darmowy Internet. Dlaczego nikt o nim nie słyszał?

  1. Witajcie Jeśli chodzi o Internet Aero2 to jak ktoś ma dzieci to się opłaca z ciągłością zrywania i połaczeń co 60min prędkością 512 kb/s w wypadku alternatywy jest kilka opcji jeszcze : Play Online na Kartę 50 zł Łączny pakiet danych 5 GB 60 dni wystarczający na normalne użytkowanie bez filmowe + możliwość aktywacji innowacyjnych usług dodatkowych: Nocny Transfer i Wyższa Prędkość w kwocie 10zł , Mobilny Internet w Plusie 2-letnią licencję na pakiet antywirusowy Kaspersky Internet Security 2012 za 1,23 + 32,52 zł (40 zł z VAT) Pakiet danych dla nowych Klientów 3 GB nie za dużo + Stawka za 1 MB przesłanych lub odebranych danych po przekroczeniu pakietu 0,02 zł z VAT Pakiet danych dostępny w godzinach 24:00 – 8:00 50 GB . Takie oferty sa proponowane na kwiecień 2012 Zawsze coś kosztem czegoś w miarę sensownych propozycji operatorów komórkowych. Chodż jak wiadomo sa jeszcze tzw. HotSpot http://hot.spots.pl/ które daja wieksze możliwości osobiście polecam jak jest ta możliwość w waszych miejscowościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *