11 cze

Przenieść blog z WordPress.com na Blogger.com? Proste!

Jeśli stanęliście przed pytaniem jak przenieść blog z WordPressa na Bloggera, zachowując wszystkie posty, strony oraz komentarze to dobrze trafiliście. Kilkanaście godzin temu sam szukałem odpowiedzi na powyższe pytanie. Oto rozwiązanie:

 1. Logujemy się na swojego bloga WordPress.com.
 2. Z kokpitu wybieramy menu Narzędzia (Tools) i klikamy Eksport -> … znów eksport
 3. Zaznaczamy opcję All content i wciskamy przycisk Pobierz plik eksportu.
 4. Odwiedzamy stronę http://wordpress2blogger.appspot.com/ , przechodzimy od razu do punktu 6., gdzie wybieramy Wybierz plik, wskazujemy wcześniej pobrany eksport WordPressa i klikamy Convert.
 5. Otrzymamy w odpowiedzi kolejny plik, blogger-export.xml.
 6. Logujemy się na konto Bloggera, tworzymy nowy blog.
 7. Po wybraniu swojego blogu wchodzimy w Settings -> Other.
 8. W oknie wybieramy plik blogger-export.xml, przepisujemy kod z obrazka oraz wybieramy czy chcemy, aby zaimportowane wpisy były automatycznie opublikowane.
 9. Klikamy Import blog.
To wszystko, ale… Za pierwszym razem jak robiłem import, pojawił się dymek o poprawnym zaimportowaniu blogu, lecz lista postów była pusta. Na nic zdało się odświeżanie i wylogowanie. Po drugim przejściu procedury importu miałem natomiast zdublowane posty, komentarze i strony. Czyli należy dać chwilę czasu Bloggerowi lub usuwać duplikaty tak jak ja ;] 
Pamiętajcie, że jeśli odznaczyliście automatyczne publikowanie postów po imporcie, należy je opublikować ręcznie.

A może interesuje Was eksport z Bloggera do WordPressa? Sprawdźcie tutaj: http://blogger2wordpress.appspot.com/

13 thoughts on “Przenieść blog z WordPress.com na Blogger.com? Proste!

 1. Witam.
  Mam pytanie :
  Da się przenieść bloga z blog.pl (tam jest nowe GORSZE ustawienie taki wordpress ) i nie mam za bardzo swobody tworzenia dodatków i takich tam podobnych bloga np. szablony,kolorowe kursory itp. więc chcę przenieść go z całą jego zawartością na blogspot.com , ponieważ jest tam lepsza obsługa i w ogóle.Jak to zrobić ? da się ? bo wiem że z innych da się przenieść NA blog.pl ale da się przenieść Z blog.pl na blogspot.com ?

 2. Witaj,
  obawiam się, że blog.pl nie udostępnia żadnej formy eksportu danych. Ktoś kto przerabiał wordpressa na blog.pl zabezpieczył swoich użytkowników przed takimi pomysłami…
  Pozdrawiam.

 3. Witam, wszytsko zaimportowało sie w miarę dobrze, poza komentarzami, które nie zaimportiwały się. Polecasz jakas metode na uzupelnienie tego z automatu? 🙂 z gory dzieki

 4. Cześć. Prowadzę bloga informacyjnego – koncentruję się na wiadomościach z miast śląska, ale dorzucam również rady
  i materiały z rozmaitych obszarów życia.
  O ile masz wolę – wpadnij do mnie, zostaw linka,
  oczko czy coś. Pozdrawiam!

 5. Mam ten sam problem… przerzucanie trwa, trwa i trwa. Jest tam raptem kilka postów, ale z dużą ilością zdjęć. Czy to wina tego czy może powód importu trwającego całą wieczność jest inny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *